Metody pracy

pracujemy w oparciu o autorską metodę

INDYWIDUALNA EMISJA GŁOSU I ŚPIEW

Nadrzędnym celem indywidualnej pracy ze Uczniem podczas zajęć ze śpiewu jest poznanie pracy swojego głosu. Tylko pełne poznanie wszystkich elementów pozwoli na świadome posługiwanie się głosem przy zachowaniu jego higieny. Podczas zajęć będziesz odkrywał możliwości swojego głosu, zobaczysz jak może się zmieniać jego barwa oraz zrozumiesz jak należy operować swoim głosem tak, aby był nośny i brzmiący. Ćwiczenia oddechowe pozwolą Ci wzmocnić swój głos, pomogą Ci opanować stres a same ćwiczenia wokalne spowodują, że już nigdy twój głos nie będzie “zdarty”.

Szczególną wagę podczas zajęć przywiązujemy do sfery interpretacji wykonywanych utworów. Mowa ciała jest w obecnym czasie bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na odbiór utworu przez słuchacza/widza. Swobodna interpretacja jest tym elementem, który odgrywa bardzo istotną rolę w procesie kształtowania techniki wokalnej. Wyrażenie emocji i interpretacji w śpiewie niejako samoistnie tworzy podwaliny do prawidłowej techniki wokalnej. Ma także ogromny wpływ na kształtowanie osobowości przyszłego wokalisty a także daje mu swobodę w występach publicznych.

W naszym Instytucie każda ostatnia lekcja w danym miesiącu jest rejestrowana. Po zalogowaniu na Panel Ucznia będziesz miał wgląd w pliki audio swoich lekcji, dzięki czemu sam będziesz mógł ocenić postępy z miesiąca na miesiąc.

Jako opcja dodatkowa, zapraszamy Cię rejestracji nagrań klipów wideo, dzięki którym będziesz mógł podzielić się swoimi umiejętnościami z rodziną i przyjaciółmi, budować swój profil artysty a może dzięki temu zacząć swoją karierę śpiewaka-wokalisty.

KSZTAŁCENIE SŁUCHU ORAZ CZYTANIE NUT

Nasza autorska metoda prowadzenia zajęć z kształcenia słuchu oraz czytania nut głosem relacyjnej jest wynikiem wielu lat pracy z młodzieżą. Wykorzystanie naszej metody pozwoli Ci w ekspresowym czasie zdobyć umiejętność czytania nut we wszystkich tonacjach a systematyczna praca spowoduje, że po pierwszym semestrze nauki nabierzesz biegłości i samodzielnie, bez pomocy instrumentu rozczytasz i zaśpiewasz każdą melodię zapisaną w nutach. Obecnie stosowana metoda nauczania w państwowych szkołach muzycznych jest na tyle skomplikowana, że samo jej nauczenie pochłania znaczną ilość czasu – a przecież metoda nie jest celem samym w sobie lecz środkiem do osiągnięcia celu.

W naszej szkole przywiązujemy dużą wagę do czytania nut głosem. Uważamy, że każdy wokalista powinien nabyć umiejętność swobodnego czytania swojej partii zapisanej w nutach – u nas jest to proste.

TEORIA MUZYKI Z PODSTAWAMI HARMONII

Na zajęciach z teorii nauczysz się świadomego posługiwania się notacją muzyczną. Chcemy aby każdy Uczeń posiadał umiejętność czytania nut głosem, rozumienia muzycznej partytury oraz wszystkich oznaczeń jakie się w niej znajdują. W pierwszym etapie nauczysz się rozczytywania partytury oraz zapisywania nut i wszystkich niezbędnych oznaczeń wykonawczych, w późniejszym etapie poznasz zagadnienia harmonii co będzie wstępem do improwizacji czy aranżacji muzycznej.

image
http://vocal-institute.pl/wp-content/themes/maple/
http://vocal-institute.pl/
#d8d8d8
style2
scroll
Załaduj posty...
/home/vocalins/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
on
off

Open chat
1
Scan the code
Cześć 👋
Jak mogę Ci pomóc?